LÉKY

Ataralgin patří mezi analgetiky, tj. léky, které působí proti bolesti. Přípravek obsahuje jako hlavní účinnou látku paracetamol, dále guaifenezin a kofein. Využívá se především proti bolesti (hlavy, zubů, kloubů) a při chřipce a nachlazení (sráží teplotu).

Další účinné látky, kterou Ataralgin obsahuje, zvyšují protibolestivé účinky paracetamolu, působí proti duševnímu napětí a ulehčují vykašlávání. Ataralgin obsahuje také kofein, který zvyšuje aktivitu organizmu a odstraňuje pocity únavy. Přípravek účinkuje cca. 4 hodiny

Acylpyrin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která snižuje teplotu a působí proti bolesti. Při vyšších dávkách má také protizánětlivý účinek. Přípravek se využívá hlavně při bolestech hlavy, svalů, zubů, kloubů při horečce a chřipce. Na jedné straně kyselina acetylsalicylová, zvyšuje riziko krvácení (má protisrážlivé účinky, snižuje shlukování krevních destiček), na druhé straně se tohoto účinku využívá např. ke snížení rizika vzniku infarktu myokardu (brání vzniku krevních sraženin v tepnách).

Acylpyrin Effervescens je šumivá forma tablet. Acylpyrin + C obsahuje navíc ještě vitamín C, který je stimuluje imunitní systém. Jeho užívání při začátku nemoci jako je např. nachlazení, zkracuje dobu trvání nemoci a její příznaky. Mezi nejčastější nežádoucí účinky Acylpyrinu patří zažívací potíže jako je: nevolnost, nadýmání, překyselení, zvracení. Přípravek by se neměl užívat déle než týden bez dohledu ošetřujícího lékaře. Pokud se do 3 dnů nezlepší symptomy, kvůli kterým lék užíváte, navštivte lékaře. Acylpyrin mohou užívat mladiství i dospělí.

Apo-Ibuprofen je lék vhodný při bolestech, horečkách a zánětech. Patří mezi tzv. analgetika–antipyretika tj. přípravky, které snižují zvýšenou tělesnou teplotu a působí proti bolesti Dobře zabírá na bolesti zubů, svalů, hlavy, při bolestivé menstruaci, ale i bolestech po úrazech. Využívá se také ke snížení horečky při nachlazení nebo chřipce.

Brufen je přípravek který snižuje horečku, utlumuje bolest a působí také proti zánětům. Co se týče bolesti, využívá se u bolesti zad, kloubů, hlavy, zubů, u žen také při menstruaci. Po poradě s ošetřujícím lékařem se může užívat také u revmatických onemocnění kloubů. V těchto případech působí nejenom proti bolestem, ale i proti příznakům zánětů a ranní ztuhlosti.

Přípravek není vhodný pro děti do 12 let a ženy ve 3. třetině těhotenství. Z nežádoucích účinků se mohou ŕi užívání brufenu objevit: zažívací problémy jako je průjem, zácpa, nevolnost, zvracení, pálení žáhy nebo i alergické reakce např. kopřivka

Ibalgin obecně zmírňuje bolest a zánět. Užívá se k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, k léčbě mírných bolestí a snižování horečky u chřipkových stavů. Hodí se k léčbě mírných bolestí, jako jsou např. menstruační bolesti, bolesti hlavy, zad, zubů. Přípravek se nesmí užívat při přecitlivělosti na některou složku přípravku, dále při výskytu tzv. aspirinového astmatu, které se vyskytlo u pacienta po požití jakýchkoliv jiných protizánětlivých látek. Ibalgin nesmějí užívat pacienti, kteří mají žaludeční vředy, nebo poruchu krevní srážlivosti.

 

Modafen je léčivý přípravek ze skupiny protizánětlivých léčiv. Účinné látka přípravku jsou ibuprofen a pseudoefedrin. Ibuprofen tlumí bolest, zánět a snižuje teplotu. Pseudoefedrin působí na sliznice horních dýchacích cest, kde mírní otok. Modafen se používá k léčbě nachlazení a chřipkových stavů, ke zmírnění bolesti hlavy, kloubů a celého těla, snížení horečky a uvolnění dýchacích cest při rýmě a zánětech nosohltanu.


https://cms.nebesa.webnode.cz/