HOJENÍ CHIRURGICKÝCH RAN

U krevní skupiny 0 často dochází k větším krevním ztrátám při chirurgických výkonech a po nich než u ostatních krevních skupin, protože krevní skupina 0 má nižší hladinu faktorů krevního srážení v séru. Před chirurgickým zákrokem se ujistěte, že je váš organismus nasycen vitaminem K, který je nezbytný pro tvorbu faktorů krevního srážení. Velké množství tohoto vitaminu je obsaženo v kapustě a špenátu, i když byste mohli vaši stravu doplnit chlorofylem. Výživové doplňky s obsahem chlorofylu jsou k dostání v každém obchodě se zdravou výživou. Velké množství chlorofylu i dalších vitamínů obsahují řasy .Lidé s krevní skupinou 0, kteří mají v anamnéze zánět žil (flebitidu) nebo kteří trvale užívají léky snižující krevní srážlivost, by se měli poradit se svým lékařem ohledně výživových doplňků (je horší nebýt dostatečně chráněn proti srážení krve. Flebitida často začíná jako zánětlivé postižení žil, které druhotně naruší průtok krve).
Lidé s krevní skupinou 0 mohou také posílit svůj imunitní systém a metabolismus těžkou fyzickou aktivitou. Je-li pro vás reálné stihnout to před zákrokem, cvičení umožní vašemu tělu vypořádat se účinněji se stresem z chirurgického výkonu a rychleji se zahojit.

Krevní skupina B má štěstí v tom, že je u ní nižší pravděpodobnost vzniku pooperačních komplikací. Měli byste se držet vitamínového protokolu, jak již bylo výše uvedeno.
Lidé s krevní skupinou B, kteří mají chabé zdraví, mohou před chirurgickým zákrokem podpořit svůj imunitní systém posilujícími bylinnými čaji. Kořen lopuchu (Aretium lappa) a třapatka (Echinacea purpurea) se výborně hodí k tomuto účelu. Několik šálků těchto čajů denně po několik týdnů před zákrokem může představovat pro váš imunitní systém pozitivní stimulaci.

Krevní skupiny A a AB jsou mnohem náchylnější k pooperačním bakteriálním infekcím. Tyto infekce mohou být hlavním faktorem, který brzdí uzdravení a může zhoršit již tak dost obtížnou situaci. Doporučuji, aby si lidé s krevní skupinou A a AB osvojili doplňkový vitamínový protokol, který' posiluje imunitu a krev, již týden nebo dva před výkonem. Měli by užívat denně vitamin B12, kyselinu listovou a výživový doplněk se železem spolu s doporučenou dávkou betakarotenu a vitamínu C. Koncentrace vitaminů, které potřebujete dostat, je obtížné získat ze stravy vhodné pro krevní skupinu A a AB, proto jsou nejvhodnější výživové doplňky.
Dopřejte si dva vynikající bylinné čaje k posílení imunitního systému - kořen lopuchu a třapatku (Echinaceu). Pijte několik šálků těchto čajů denně nejméně dva týdny před výkonem. Více než ostatní krevní skupiny zažívají často lidé s krevní skupinou A a AB hluboký tělesný, duševní a emoční stres v důsledku traumatu způsobeného chirurgickým zákrokem. Pro tyto pacienty mohou být vynikajícím pomocníkem relaxační techniky, jako je meditace a představivost. Prováděním těchto technik můžete dosáhnout silného ovlivnění vlastního procesu hojení.

Po chirurgickém zákroku
Calendula succus (měsiček) se používá k urychlení hojení ran a k uchování jejich čistoty. Homeopatický roztok této rostliny - květu měsíčku - je báječným hojivým prostředkem na všechny řezné rány a odřeniny. Šťáva má mírné antibiotické vlastnosti. Ujistěte se, že si kupujete šťávu a ne měsíčkovou tinkturu, která má vysoký obsah alkoholu. Tinktura bude štípat, jestliže se pokusíte s ní poranění vyčistit Jak se řezná rána zahojí a stehy či svorky jsou odstraněny, použití lokálního přípravku s vitaminem E sníží riziko jizvení tkáně a napínání kůže.

.


 


https://cms.nebesa.webnode.cz/